Barkod okuyucular birçok işletmenin vazgeçilmez bir parçasıdır. Perakende mağazalardan depolara kadar barkod tarayıcılar, ürün bilgilerini barkodlardan hızlı ve doğru bir şekilde okumak için kullanılır.

Ancak bu cihazlar ne kadar güçlü? Barkod tarayıcılar her türlü barkodu okuyabilir mi?

Hızlı bir çözüm arayanlar için cevap hayır; barkod tarayıcılar tüm barkod türlerini okuyamaz. Ama neden böyle?

Barkod okuyucular, günümüzün teknoloji odaklı dünyasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Çeşitli görevler için barkodların hassas bir şekilde çözülmesi gerektiğinden, çok sayıda işletme için gereklidirler.

Ancak, bir barkod okuyucu tüm barkod türlerini okuyamaz. Farklı barkod türleri, farklı veri formatlarını ve bilgileri temsil ettiğinden, belirli barkod türlerini okumak için tasarlanmıştır.

Doğrusal ve 2 Boyutlu Uyumluluk

1D barkodları taramak için özel olarak tasarlanmış barkod tarayıcılar, doğrusal veya tek boyutlu (1D) barkod tarayıcılar olarak bilinir. Öte yandan, iki boyutlu (2D) barkodları okuyabilen barkod okuyucular, 2D barkod okuyucu olarak bilinir.

1D ve 2D barkod sembolojileri ve farklı barkod türleri hakkında bilgi edinmek için barkod nedir makalemize bakın .

Doğrusal veya 1B barkod tarayıcılar, barkodları taramak için genellikle bir lazer kullanır. Bu tür lazer tarayıcılar tipik olarak 2B tarayıcılardan daha az güç kullanır. 1D kodları taramak söz konusu olduğunda güvenilirdirler ancak 2D tarayıcılarla karşılaştırıldığında sınırlı yetenekleri vardır.

2B barkod okuyucular hem doğrusal hem de iki boyutlu barkodlar dahil olmak üzere çok sayıda barkod türünü okuyabilir. 2D okuyucular hem doğrusal hem de iki boyutlu kodları yakalamak için dijital görüntüleme teknolojisini kullanır.

Bir Barkod Okuyucu Belirli Bir Barkod Türünü Okuyup Okuyamadığı Nasıl Belirlenir

Burada, bir barkod tarayıcının belirli bir barkod türünü okuyup okuyamayacağını belirlemenin iki yolu vardır.

Belgeleri veya Teknik Özellikler Sayfasını Kontrol Edin

Barkod okuyucu üreticisi tarafından verilen belgeleri veya teknik özellikleri inceleyin. Birçok barkod okuyucunun, ne tür barkodları okuyabildiğini açıklayan bir “desteklenen semboliğiler” veya “kod çözme yetenekleri” bölümü olacaktır.

En İyi Barkod Okuyucu Satın Alın!

Anadtek Bilişim olarak tüm barkod okuyucu ihtiyaçlarınız için bizleri arayabilir işletmenize uygun en Güvenilir, hassas ve kullanıcı dostu çok çeşitli barkod okuyucuları sitemizden inceleyebilir bizlerden destek talep edebilirsiniz.

Yüksek kaliteli ve sağlam malzemelerle üretilen barkod koyucue serimiz, minimum bakım gerektirecek şekilde yıllarca dayanacak şekilde üretilmiştir. Tarayıcılarımız, perakende mağazaları, depo operasyonları ve üretim işletmeleri gibi çeşitli sektörler için ideal hale getiren gelişmiş özellikler ve en son teknolojilerle donatılmıştır.

Olağanüstü barkod tarayıcı yelpazemiz, en gelişmiş El terminal modellerini , Barkod Okuyucular Dayanıklı Barkod Okuyucular Sabit Barkod Okuyucular , Genel Amaçlı Barkod Okuyuclar içerir . Zebra ve Honeywell gibi endüstri devleri tarafından üretilen bu üstün kaliteli ürünler , güvenilirlik ve performans sağlar.

Tüm barkod tarayıcı modellerimizi rekabetçi fiyatlarla sunarak yatırımınız için en iyi değeri garanti ediyoruz. Barkod tarayıcılara ek olarak, tarama ekipmanınızı korumanıza veya yükseltmenize yardımcı olan kapsamlı bir barkod tarayıcı aksesuarları ve yedek parçaları da sağlıyoruz .

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Okuyucu Her Türlü Barkodu Okuyabilir mi?

Hayır, bir lazer tarayıcı yalnızca doğrusal barkod sembollerini okuyabilir.

Tüm Barkod Etiketleri Telefon Ekranlarını Okuyabilir mi?

Hayır, tüm barkod tarayıcılar telefon ekranlarını okuyamaz.

Hem doğrusal hem de iki boyutlu kodları yakalamak için dijital görüntüleme teknolojisini kullandıklarından, çoğunlukla 2B görüntü tarayıcılar telefon ekranlarını okuyabilir.

Referanslarımız

Anadtek Bilişim Teknolojileri Tic. San. Ltd. Şti, 10 yılı aşkın sektörel tecrübesiyle, Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama ( OT/VT ) sektöründe faaliyet gösteren bir bilişim firmasıdır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda uygun ürünlerin belirlenmesi, temin edilmesi, kurulumu ve devreye alınması, kullanıcı eğitimlerinin verilmesi, kullanım s...

Anadtek Bilişim Teknolojileri Tic. San. Ltd. Şti, 10 yılı aşkın sektörel tecrübesiyle, Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama ( OT/VT ) sektöründe faaliyet gösteren bir bilişim firmasıdır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda uygun ürünlerin belirlenmesi, temin edilmesi, kurulumu ve devreye alınması, kullanıcı eğitimlerinin verilmesi, kullanım s...

İLETİŞİM
İLETİŞİM