Microsoft, Windows işletim sisteminde desteği sonlandırıyor

Firmanız da kullandığınız OT/VT cihazları Windows Embedded Handheld ya da Windows Embedded CE işletim sistemine mi sahip? Peki Microsoft’un bu sistemleri artık desteklemeyeceğini biliyor muydunuz?
Bilmiyorsanız aşağıdaki takvime göz atmanızı öneririz.

    •  10 Haziran 2018 – Windows Embedded CE 6.0’ın aşamalı olarak kaldırılması
    •  9 Haziran 2019 – Windows Embedded 8.1 Handheld’in aşamalı olarak sonlandırılması
    •  14 Ocak 2020 – Windows Embedded Handheld 6.5 desteğinin sonlandırılması

Takvimden de anlaşılacağı üzere yıllardır OT/VT cihazlarının ruhunu oluşturan Windows Embedded Handheld ve CE hikayesi 2020 yılı itibariyle sona eriyor.

İstisnai bazı uygulamalar hariç, otomatik tanımlama ve veri toplama sistemlerinde kullanılan çoğu cihazın, bahsi geçen işletim sistemlerini kullandığını düşünürsek, alternatif işletim sistemlerine geçiş için planlama yapmak hiçte fena bir fikir olmayacaktır.

Android Enterprise en iyi alternatiftir

Neredeyse herkes kurumsal cihazların yeni işletim sisteminin Android olacağı konusunda hem fikir. Dünya üzerinde kullanılan akıllı telefonlarda en çok tercih edilen işletim sistemi olduğundan, çalışanlar kullanımına ve arayüzüne aşina. Bu durum işletmeler açısından zorlu olan geçiş sürecini daha kolay hale getiriyor.

Android işletim sistemi ZebraHoneywellUnitecDatalogicM3 gibi kurumsal mobilite çözümleri üreten firmalar tarafından da giderek daha fazla tercih edilmektedir. Android, üzerinde uygulama geliştirilmesine katkıda bulunur ve yenilikçi yaklaşımıyla birçok farklı sektörde OT/VT çözümleri için ilgi çekici bir seçim olmaktadır.

Android Enterprise’ın avantajları

    •  Android, modern ve geleceğe dönük bir işletim sistemidir.
    •  Android kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir
    •  Android, Windows işletim sistemine nazaran daha fazla seçenek sunmaktadır.
    •  Android hızla gelişiyor. Böylece her zaman yeni teknolojileri ve trendleri işletmenizde uygulayabiliyorsunuz

Bilindiği gibi Android işletim sistemi sürümleri çok hızlı bir şekilde gelişir. Bu durum, kurumsallığın ve dolayısıyla kararlılığın önemli olduğu OT/VT sistemlerinde dikkate alınması gereken bir nokta.

Kurumsal mobilite çözümlerinde dünya lideri olan Zebra ve Honeywell bu sorun için bazı çözümler geliştirdi. Zebra android cihazları için Life Guard, Honeywell ise Mobility Edge platformu ile Android işletim sistemine geçerken donanımlarının ömrünü uzatmak için çözümler sunmaktadır.

Peki bu geçiş nasıl olacak?

İşletim sistemini değiştirmeye kalkmak şüphesiz sadece donanımın değişmesi ile gerçekleştirilebilecek bir süreç değildir. Bu kararın ardından mevcut uygulamalarınızın Android ile çalışıp çalışmadığını veya bir güncelleme gerekip gerekmediğini görmek gerekmektedir.
Windows işletim sisteminden Android’e geçiş ile ilgili bir deneyiminiz yoksa bu süreç çok zor ve zaman alan bir maceraya dönüşebilir. Neyse ki yalnız değilsiniz… Anadtek, Android cihazların uygulamaları ve mobil cihaz yönetimi konusunda gerekli  bilgi ve deneyime sahiptir. Hem donanım hem de yazılım konusunda destekleyerek, geçiş sürecinin yükünü üstleniyoruz.

Bu geçiş için neden Anadtek i seçmelisiniz?

Donanım, yazılım ve mobil cihaz yönetimi için eksiksiz çözümler sunuyoruz. Sektördeki tecrübemizle zorluklarınızı anlıyor ve sizinle aynı dili konuşuyoruz.
Anadtek;

    •  Donanım, yazılım ve kablosuz ağlar konusunda uzman sertifikalı ekibi ile daima yanınızdadır.
    •  Sektörde 15 yılı aşkın, Android uygulamalarında ise 5 yıldan fazla deneyime sahiptir.
    •  Kendi yazılım geliştirme ekibi ile müşterilerine 7/24 destek sağlamaktadır.

Anadtek, firmanız için fark yaratır…

Sahada edindiği tecrübesi ile iş yükünüzü kolaylaştıran katma değeri yüksek anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Önce isteklerinizi dinler, ardından neye ihtiyacınız olduğunu yine sizinle birlikte değerlendiririz. Sizin için en uygun çözümü sunar, üretir ve uygularız. Son olarak, sizlere sunduğumuz çözümü destekleyerek mobil donanım, yazılım ve iletişim altyapısının yönetimini sağlarız.

Referanslarımız

Anadtek Bilişim Teknolojileri Tic. San. Ltd. Şti, 10 yılı aşkın sektörel tecrübesiyle, Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama ( OT/VT ) sektöründe faaliyet gösteren bir bilişim firmasıdır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda uygun ürünlerin belirlenmesi, temin edilmesi, kurulumu ve devreye alınması, kullanıcı eğitimlerinin verilmesi, kullanım s...

Anadtek Bilişim Teknolojileri Tic. San. Ltd. Şti, 10 yılı aşkın sektörel tecrübesiyle, Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama ( OT/VT ) sektöründe faaliyet gösteren bir bilişim firmasıdır. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda uygun ürünlerin belirlenmesi, temin edilmesi, kurulumu ve devreye alınması, kullanıcı eğitimlerinin verilmesi, kullanım s...

İLETİŞİM
İLETİŞİM